KEVILI Põllujalutus Pildis 5.


1. Talirapsi valgemädaniku tõrje.
2. Kahjurite seire rapsi põldudel.
3. Suviviljade umbrohutõrje.

Vaata KEVILI Põllujalutus Pildis siit (LINK)



Nakkus toimub õitsemise ajal juba koos edasiarenevate eostega õielehed jäävad langemisel varre hargnemiskohale pidama soodustades taime nakatumist. LargeValgemädaniku nakkus toimub õitsemise ajal juba koos edasiarenevate eostega õielehed jäävad langemisel varre hargnemiskohale pidama soodustades taime nakatumist. 
Valgemädanik (haigustekitaja Sclerotinia sclerotiorum) võib haiguse arenguks soodsatel tingimustel hävitada enamuse rapsisaagist. Taimekaitse vajaduse määravad valgemädaniku peremeestaimede kasvatamise intensiivsus ja mullaniiskus. Tõrjevajaduse otsustamiseks kasuta Kalkulaatorit (LINK).






Kellel on taliteraviljades tuulekaera ja rukki kasteheina tõrje tegemata, aga vajadus on teha, siis ka selle tõrjeaeg on käes. Sõltuvalt põldudest on Lõuna-Eestis esimestel taliodra ja rukki põldudel kas ohted nähtaval või ka rukkil 1/2 pead lehetupest väljas. Varajastel talinisu sortidel on ka kohati lipulehed väljas, lipulehe keelekesedki näha (kasvufaas BBCH 39) ja viljatupp on pikenenud (BBCH 41).

Põhja-Eestis on kasvufaas  taga pool. Hilisematel esimestel talinisudel on lipuleht hakanud samuti nähtavale ilmuma. Axial 50 EC-d on võimalik kasutada kuni lipulehe keelekese nähtavale ilmumiseni (BBCH 39). Jälgige kasvufaase! Axial 50 EC kasutamisega olge ettevaatlikud: ärge tehke paagisegusid leheväetiste ja kasvuregulaatoritega koos. Kõige kindlam on kasutada seda soolotootena, sest iga aasta on esinenud põlde, kus lipulehti ära kõrvetatud Axial 50 EC ja fungitsiidi seguga. Tiiu kirjutas kõrreliste tõrjest pikemalt ka KEVILI kodulehel (LINK).


Meelis Värnik
Põllumeeste ühistu KEVILI
Agronoom
kevili logo