KEVILI Põllujalutus Pildis 4. osa

Sisu:
1. Taliodra viimane kasvureguleerimine. Lõuna-Eestis kiire-kiire. Haigustõrje.
Kui lipuleht on odral välja tulnud, on pool pikkuskasvu veel ees.
2. Oa ja herne tärkamisjärgsed herbitsiidid ja Corumi kasutamine.
3. Suvirapsi herbitsiidide valik. Üldised põhimõtted ja enam-levinud küsimuste vastused.

Vaata Põllujalutus Pildis siit (LINK)


corumi kasutamine vara MediumSuur osa umbrohtudest veel tärkamata, liiga vara Corum-t kasutada.Corum (480 g/l bentasoon, 22.4 g/l imasamoks). Corum’it saab kasutada hernel esimesest lehepaarist kuni varsumise lõpuni (kasvufaas 12‒39) ja ubadel alates teise pärislehe avanemisest kuni kuni viienda kõrvalvõrse tekkimiseni (kasvufaas 12‒25). Kasvuhooajal on lubatud 1 pritsimiskord või jagatud pritsimisel esimene tõrje kasvufaasides 12-14 ja teine pritsimine hernel kasvufaasides 16‒39 ja ubadel kasvufaasides 16‒25. Jagatud pritsimise korral peab töötlemiste vahe olema 1‒2 nädalat. Corum’i paagisegusse tuleb efektiivse tõrjetulemuse saavutamiseks alati lisada märgaja Dash suhe 1:1. 
Kulunorm: 0,625 l/ha - 1,25 l/ha.

Soovitame kasutada ühekordset pritsimist, kui enamus umbrohtudest on tärganud ( umbrohud idulehtede, esimeste pärislehtede faasis), kulunorm Corum 1,25 l/ha+ Dasch 1,25 l/ha.

Optimaalne temperatuur Corum-i pritsimiseks on üle +5 °C öösel ja üle +10 °C päeval. See tagab umbrohu aktiivse kasvu ja herbitsiidi parema toime.

Corum mõjub paljudele kaheidulehelistele umbrohtudele ja eriti hästi mõjub Corum ristõielistele umbrohtudele nagu põldsinep, harilik hiirekõrv, põld-litterhein ja raps, samuti valge hanemalts, karikakra liigid, mailase liigid ja vesihein.

Segamine. Corum’it sobib segada teiste pestitsiididega, vajadusel küsi lisainfot.

Corum+Dasch kasutamise ABC (LINK)

Tiiu Annuk & Mart Martis & Meelis Värnik
kevili logo