Põllujalutus, maisi sordivõrdluskatse Rannu Mõis OÜ-s

Oleme tänavu külvanud maisi sordivõrdluskatsed kahte erinevasse piirkonda. 24. septembril toimus Rannu Mõis OÜ-s esimene põllujalutus.
etteIlm oli küll vihmane, kuid see ei lasknud tujul langeda. Peale värsket pirukat ja tassikest teed, liikusime üheskoos katsepõllule erinevaid sorte vaatama ja hindama. Sortidest oli külvatud: 'Bonnie', 'Monty', 'DKC 2978', 'Dorka MGT', 'TK 202', 'GS 210', 'KB 1903'`.

20210924 103305 MediumRannu Mõis OÜ agronoom Rait Hallimäe rääkis tehtud töödest ning oma nippidest maisi kasvatamisel. Loomulikult läks jutt tänavusel hooajal esinenud erinevate kahjustajate peale. Putukatest oli juttu nii maisileedikust, lehetäidest kui naksurlastest. Mais haigustest on tänavu levinud maisi-pahknõgi, samuti nägime hahkhallitust ja fusarioosi.

20210924 105442 MediumMeiega koos arutlesid maisiteemadel Kristiina Märs ettevõttest Smartfor OÜ. Kristiina rääkis milline elu käib maisitaimedel, millised bakterid sealt kaasa tulevad ja kuidas mõjub öökülm maisitaimedele, kuidas hinnata maisi valmidust jne. OlderSeed-i sorte tutvustas Marju Kaasik ning Dekalbi sorti Karel Kaldoja Bayerist. Lisaks rääkis Karel maisi umbrohutõrjest. Kuna umbrohutõrje on maisi kasvatamisel üks tähtsamaid taimekaitsetöid andsid omapoolseid soovitusi Nordisk Alkali esindaja Ingrid Tamla ning Syngenta esindaja Kadri Leetberg

Kõigest sellest millest maisipäeval juttu tuleb ei saa ma praegu siia kirjutada, kuna järgmine põllujalutus tuleb 26. septembril Voore Farm OÜ-s.
Ole kohal vaatamas, kuulamas ja arutlemas koos meiega!


söökPõllupäeva ajakava:
9:40 – 10:00 Saabumine, registreerimine, tervituskohv
10:00 – 12:00 Põllujalutus, katsesortide tutvustamine, arutelu
12:00 … juttu jätkub kauemaks ja kojusõit

Oma tulekust anna kindlasti märku aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., et saaksime planeerida kõigile tulijatele tervituskohvi!
Osalemise kohta võid saata ka sõnumi erinevate infokanalite kaudu: Tiiu Annuk: WhatsApp, Viber, Messenger. Sobib sõnum telefonile: +372 5302 6311

Kohtumiseni maisipõllul!

Tiiu Annuk
Põllumeeste ühistu KEVILI agronoom

Vaata põllupäeva pilte siit: