Kuidas hoida laokahjurid teraviljast eemal?

Varsti on käes viljakoristusaeg ja kahjuritega saastunud vilja toiteväärtus on madalam ning seda vilja pole praktiliselt kuhugi võimalik realiseerida.

Põllupilt ning hernemähkuri seire ning tõrje

Viimase nädala võtmesõnadeks on jällegi kahjurid nii teraviljadel kui rapsil. Samuti on nakatunud erinevad taimehaigused, eelkõige teraviljadel.

Ülevaade põllult, putukate arvukus on kõrge!


Soojad ilmad on seni jätkunud, kuigi õnneks on paljudes piirkondades juba parasjagu vihma sadanud, kahjuks ei saa me täna öelda, et kõikjalt on põud taandunud.

Haigusetõrjest rapsis ja teraviljades. Suviviljade umbrohutõrje

Viimasel nädalal on loodus väga kiiresti muutunud, taimede areng on olnud väga kiire ning kasvufaasid vahetunud. Pika kuumalaine tõttu on talirapsid juba Lõuna-Eestis õitsemise lõpetanud ja ka Põhja-Eestis on talirapsi täisõitsemine ümber saanud. Ei mäletagi sellist kevadet kus praktilisselt 10-12 päevaga taliraps ära õitseb.

Olukorrast põllul ja herne ning põldoa umbrohutõrje

Seoses kuiva ja kuuma perioodiga on putukad väga aktiivsed. Kindlasti tuleb kontrollida herne ja oapõldudel hernekärsakate arvukust. Lisaks kontrollida suvirapsil maakirpude rünnet. Loe lähemalt: SIIT.

Külmakahjustused ja putukad põllul

Eelmise nädala külm tegi kõikjal Eestis palju kurja. Kahjustustada on saanud eelkõige taliraps, suuremad kahjustused on Lõuna-Eestis, kus taimede kasvufaas oli eespool. Samas ka Põhja-Eesti rannikuäärsetes piirkondades on kahjustused päris märkimisväärsed, eelkõige turvasmuldadel. Paremini on külmadele vastu pidanud heas kasvujõus, hästi toidetud taimed.

Hiilamardikate ja kõdra-peitkärsakate bioloogia ja tõrje

Täna on taliraps õiepungade moodustamise faasis. Loodame, et tänane öökülm väga suuri kahjustusi ei teinud ja raps taastub. Külm ilm on hoidnud ka hiilamardikate aktiivsust tagasi, kuid hoolikal vaatlemisel võime leida õisiku vahele peitunud hiilamardikaid.